MIC37150-1.8WR
MIC37150-1.8WR MIC37150-1.8WR - Brand New Microchip Technology Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
MIC37150-1.8WR
MIC37150-1.8WR - Brand New Microchip Technology Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: MIC37150-1.8WR In Stock
Series-
PackagingTube Alternate Packaging
Package-CaseSpak-3 (3 Leads + Tab)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageS-PAK-3
Voltage-Input2.25 V ~ 6 V
Current-Output1.5A
Voltage-Output1.8V