ADG1206YCPZ
ADG1206YCPZ ADG1206YCPZ - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
ADG1206YCPZ
ADG1206YCPZ - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: ADG1206YCPZ Out of Stock
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
<1 pC charge injection over full signal range
1.5 pF off capacitance
33 V supply range
120 Ω on resistance
Fully specified at ±15 V/+12 V
3 V logic-compatible inputs
Rail-to-rail operation
Break-before-make switching action
28-lead TSSOP and 32-lead, 5 mm × 5 mm LFCSP_VQ
APPLICATIONS
Audio and video routing
Automatic test equipment
Data acquisition systems
Battery-powered systems
Sample-and-hold systems
Communication systems
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback