GRM21BR60J106KE19L
GRM21BR60J106KE19L GRM21BR60J106KE19L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM21BR60J106KE19L
GRM21BR60J106KE19L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM21BR60J106KE19L In Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.053" (1.35mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback