G30N60A4D HGTG30N60A4D
G30N60A4D HGTG30N60A4D G30N60A4D HGTG30N60A4D - Brand New Fairchild Semiconductor IGBTs - Single
Get Quote
Buy Now
G30N60A4D HGTG30N60A4D
G30N60A4D HGTG30N60A4D - Brand New Fairchild Semiconductor IGBTs - Single
Manufacturer Part No: G30N60A4D HGTG30N60A4D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IGBTs - Single
Contact us
ManufacturerFairchild Semiconductor
Product CategoryIGBTs - Single
**The HGTG30N60A4D is a MOS gated high voltage switching devices
Features
• >100kHz Operation At 390V, 30A
• 200kHz Operation At 390V, 18A
• 600V Switching SOA Capability
• Typical Fall Time. . . . . . . . . . . . . . . . . 60ns at TJ = 125°C
• Low Conduction Loss
• Temperature Compensating SABER™ Model www.fairchildsemi.com
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback