NJW4181U3-25
NJW4181U3-25 NJW4181U3-25 - Brand New New Japan Radio IC Chips
Get Quote
Buy Now
NJW4181U3-25
NJW4181U3-25 - Brand New New Japan Radio IC Chips
Manufacturer Part No: NJW4181U3-25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNew Japan Radio
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
„FEATURES
• Wide Operating Voltage Range 4.0~35V(max.)
• Low Current Consumption 12µA (A version.)
9µA (B version.)
• Correspond to Low ESR capacitor (MLCC)
• Output Current IO(min.)=300mA
• Output Voltage Range VO: 2.5V to 15.0V
• High Precision Output VO ±1.0%
• ON/OFF function (apply only A ver.)
• Internal Thermal Overload Protection
• Internal Over Current Protection
• Package Outline A ver. : SOT-89-5 TO-252-5
B ver. : SOT-89-3 TO-252-3
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback