GQM2195C2A1R2BB01D
GQM2195C2A1R2BB01D GQM2195C2A1R2BB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GQM2195C2A1R2BB01D
GQM2195C2A1R2BB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GQM2195C2A1R2BB01D Out of Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics North America
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage-Rated100V
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Package-Case0805 (2012 Metric)
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback