LQM21NN3R3K10L
LQM21NN3R3K10L LQM21NN3R3K10L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQM21NN3R3K10L
LQM21NN3R3K10L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQM21NN3R3K10L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQM21N
ProductPower Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000194 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating30mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.85 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
Package-Case0805 (2012 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.057" (1.45mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency10 MHz
Inductance-Frequency3.3μH
DC resistance (DCR)800 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor45 @ 10MHz
Self Resonant Frequency59MHz
Frequency-Test10MHz
Maximum-DC-Current30 mA
Maximum-DC-Resistance800 mOhms
Self-Resonant-Frequency59 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum45
Chip Coils for Choke Monolithic Type
LQM21F_00 Series (0805 Size)
■ Packaging
Code Packaging Minimum Quantity
D 180mm Paper Tape 4000 1
L 180mm Embossed Tape 3000
2
J 330mm Paper Tape 10000 1
K 330mm Embossed Tape 10000
2
B Bulk(Bag) 1000
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback