3314J-2-100E
3314J-2-100E 3314J-2-100E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3314J-2-100E
3314J-2-100E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3314J-2-100E In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Termination-StyleJ Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms10
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Product Details
__
6 Point & Double Hex, Short and Standard Length
**6 Point & Double Hex, Long and Extra Long Length **
6 Point & Double Hex, Thin Wall, Standard Length
6 Point & Double Hex, Thin Wall, Long Length
Magnetic, Short and Standard Length
Magnetic, Thin Wall, Long Length
Surface Drive & Fast Lead, Short and Standard Length
Magnetic, Thin Wall, Standard Length
Magnetic, Long Length & Extra Long Length
Surface Drive & Fast Lead, Thin Wall, Standard Length
Surface Drive & Fast Lead, Long and Extra Long Length
6 Point & 6 Point Magnetic, For Predrilled Holes*
6 Point & 6 Point Magnetic, For Self-Tapping Screws*
Surface Drive, Thin Wall, Long Length
Single Square & Double Square
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback