NLFC453232T-2R2M-PF
NLFC453232T-2R2M-PF NLFC453232T-2R2M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFC453232T-2R2M-PF
NLFC453232T-2R2M-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFC453232T-2R2M-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLFC
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000952 oz
Current-Rating600mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 20 C to + 80 C
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
Package-Case1812 (4532 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)70 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency80MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current600 mA
Maximum-DC-Resistance70 mOhms
Self-Resonant-Frequency80 MHz
Q-Minimum10
Product Details
__
Overview of the NLFV Series
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ Magnetic shield type containing ferrite powder in the exterior mold resin.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback