CY62148ELL-45ZSXI
CY62148ELL-45ZSXI CY62148ELL-45ZSXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62148ELL-45ZSXI
CY62148ELL-45ZSXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62148ELL-45ZSXI In Stock
SeriesMoBL®
TypeAsynchronous
PackagingTray Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameMoBL
Package-CaseTSOP-32
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package32-TSOP II
Memory Capacity4M (512K x 8)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed45ns
Data-RateSDR
Access-Time45 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Interface-TypeParallel
Organization512 k x 8
Supply-Current-Max20 mA
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min4.5 V
Features
• 4.5V−5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power
— 660 mW (max.)
• Low standby power (L version)
— 2.75 mW (max.)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback