HM73-304R6LFTR13
HM73-304R6LFTR13 HM73-304R6LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HM73-304R6LFTR13
HM73-304R6LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HM73-304R6LFTR13 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHM73
ProductInductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating9A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 155 C
Height5.5 mm
Length14 mm
Width13 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 155°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.552" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.217" (5.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency4.6μH
DC resistance (DCR)8.3 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation14A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current9 A
Maximum-DC-Resistance8.3 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback