MSS6132-473MLC
MSS6132-473MLC MSS6132-473MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
MSS6132-473MLC
MSS6132-473MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: MSS6132-473MLC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCoilcraft
Product CategoryIC Chips
MfrCoilcraft
SeriesMSS6132
PackageStrip
Product-StatusActive
Material-CoreFerrite
Inductance47 µH
Current-Rating-Amps1.3 A
Current-Saturation-Isat930mA
ShieldingShielded
DC-Resistance-DCR300mOhm Max
Q-Freq-
Frequency-Self-Resonant16MHz
RatingsAEC-Q200
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance-Frequency-Test100 kHz
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseNonstandard
Size-Dimension0.240" L x 0.240" W (6.10mm x 6.10mm)
Height-Seated-Max0.126" (3.20mm)