PVZ3K102E01R00
PVZ3K102E01R00 PVZ3K102E01R00 - Brand New Murata Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
PVZ3K102E01R00
PVZ3K102E01R00 - Brand New Murata Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: PVZ3K102E01R00 In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesPVZ3
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleZ-Bend
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionSquare - 0.126" x 0.122" Face x 0.083" H (3.20mm x 3.10mm x 2.10mm)
Watt0.1W, 1/10W
Resistance-Ohms1k
Tolerance±30%
Temperature-Coefficient±500ppm/°C
Adjustment-TypeBack Side Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCarbon
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback