LQH32PN470MN0L
LQH32PN470MN0L LQH32PN470MN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32PN470MN0L
LQH32PN470MN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32PN470MN0L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32PN_N0
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating310mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.086" (2.20mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency-
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)2.14 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation330mA
Q factor-
Self Resonant Frequency11MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current330 mA
Maximum-DC-Resistance1.78 Ohms
Self-Resonant-Frequency11 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum-
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback