HM73-402R2LFTR13
HM73-402R2LFTR13 HM73-402R2LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HM73-402R2LFTR13
HM73-402R2LFTR13 - Brand New TT Electronics/BI Magnetics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HM73-402R2LFTR13 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTT Electronics/BI Magnetics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHM73
ProductInductors
Type-
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating15A
Height6.5 mm
Length14.1 mm
Width13 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 155°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.556" L x 0.512" W (14.10mm x 13.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.256" (6.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)2.6 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation27A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Resistance6 Ohms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback