BYW29EX-200,127
BYW29EX-200,127 BYW29EX-200,127 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BYW29EX-200,127
BYW29EX-200,127 - Brand New NXP Semiconductors Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYW29EX-200,127 In Stock
Contact us
ManufacturerNXP Semiconductors
PackagingTube
Package-CaseTO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220F
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.05V @ 8A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io8A
Reverse-Recovery-Time-trr25ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
GENERAL DESCRIPTION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback