PAF500F48-5
PAF500F48-5 PAF500F48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PAF500F48-5
PAF500F48-5 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PAF500F48-5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPAF500F
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Height0.5 in
Length4.6 in
Width2.4 in
Package-CaseFull Brick
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Size-Dimension4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max80A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max76V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Output-Power400 W
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.83
Power-Watts-Manufacture-Series500W
Dimensions4.6 in x 2.4 in x 0.5 in
Input-Voltage36 V to 76 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-180 A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback