LQH32PN2R2NN0L
LQH32PN2R2NN0L LQH32PN2R2NN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32PN2R2NN0L
LQH32PN2R2NN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32PN2R2NN0L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32P_N0
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.6A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±30%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.067" (1.70mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency-
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)91.2 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.55A
Q factor-
Self Resonant Frequency70MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current1550 mA
Maximum-DC-Resistance0.076 Ohms
Self-Resonant-Frequency70 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum-
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback