500X15W103MV4E
500X15W103MV4E 500X15W103MV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
500X15W103MV4E
500X15W103MV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 500X15W103MV4E In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesX2YR
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL (X2Y)
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
ApplicationsBypass, Decoupling
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.040" (1.02mm)
Product Details
__
[ Cornell Dubilier ]
Highlights
- Long-life, High-Capacitance
- Better for Power-supply and UPS systems
- Thermal-Pak™ extended cathode construction
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback