EVM-1USX30B15
EVM-1USX30B15 EVM-1USX30B15 - Brand New PANASONIC Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
EVM-1USX30B15
EVM-1USX30B15 - Brand New PANASONIC Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: EVM-1USX30B15 In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesEVM
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleJ Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionRectangular - 0.177" x 0.150" Face x 0.075" H (4.50mm x 3.80mm x 1.90mm)
Watt0.2W, 1/5W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±25%
Temperature-Coefficient±250ppm/°C
Adjustment-TypeTop and Bottom Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Product Details
__
[ Linx Technologies ]
Description
Features
• Frequency agile
• 8 analog and digital GPIOs
• Low power receive modes
• Simple UART interface
• AES-128 Encryption
• No external RF components required
• No production tuning required
• Tiny PLCC-32 footprint
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback