PRD7.5N-T1B-A 7.5V
PRD7.5N-T1B-A 7.5V PRD7.5N-T1B-A 7.5V - Brand New NEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
PRD7.5N-T1B-A 7.5V
PRD7.5N-T1B-A 7.5V - Brand New NEC IC Chips
Manufacturer Part No: PRD7.5N-T1B-A 7.5V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNEC
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• Wide supply voltage: 2 to 36V
• Very low supply current: 0.8mA
• Small input bias: 25nA
• Small input offset current: 3nA
• Small input offset voltage: 2mV
• Common mode input voltage range including ground.
• Small output saturation voltage: 1mV (5µA)
• 70mV (1mA)
• Output voltage is compatible with CMOS logic system.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback