BL8568CB5ATR25
BL8568CB5ATR25 BL8568CB5ATR25 - Brand New SHANGHAI IC Chips
Get Quote
Buy Now
BL8568CB5ATR25
BL8568CB5ATR25 - Brand New SHANGHAI IC Chips
Manufacturer Part No: BL8568CB5ATR25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSHANGHAI
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The LH28F800BG-L flash memory with Smart Voltage technology is a high-density, low-cost, nonvolatile, read/write storage solution for a wide range of applications. The LH28F800BG-L can operate at VCC = 2.7 V and VPP = 2.7 V. Its low voltage operation capability realizes longer battery life and suits for cellular phone application. Its boot, parameter and main-blocked architecture, flexible voltage and enhanced cycling capability provide for highly flexible component suitable for portable terminals and personal computers.
FEATURES
• SmartVoltage technology
– 2.7 V, 3.3 V or 5 V VCC
– 2.7 V, 3.3 V, 5 V or 12 V VPP
• High performance read access time
LH28F800BG-L85
– 85 ns (5.0±0.25 V)/90 ns (5.0±0.5 V)/
100 ns (3.3±0.3 V)/120 ns (2.7 to 3.6 V)
LH28F800BG-L12
– 120 ns (5.0±0.5 V)/130 ns (3.3±0.3 V)/
150 ns (2.7 to 3.6 V)
• Enhanced automated suspend options
– Word write suspend to read
– Block erase suspend to word write
– Block erase suspend to read
• Enhanced data protection features
– Absolute protection with VPP = GND
– Block erase/word write lockout during power
transitions
– Boot blocks protection except RP# = VHH
• SRAM-compatible write interface
• Optimized array blocking architecture
– Two 4 k-word boot blocks
– Six 4 k-word parameter blocks
– Fifteen 32 k-word main blocks
– Top or bottom boot location
• Enhanced cycling capability
– 100 000 block erase cycles
• Low power management
– Deep power-down mode
– Automatic power saving mode decreases ICC
in static mode
• Automated word write and block erase
– Command user interface
– Status register
• ETOXTM∗ V nonvolatile flash technology
• Package
– 44-pin SOP (SOP044-P-0600)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback