NCP1216D133R2
NCP1216D133R2 NCP1216D133R2 - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Get Quote
Buy Now
NCP1216D133R2
NCP1216D133R2 - Brand New onsemi AC DC Converters, Offline Switchers
Manufacturer Part No: NCP1216D133R2 In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 150°C (TJ)
Voltage-Start-Up-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd10 V ~ 16 V
Duty-Cycle75%
Frequency-Switching133kHz
• Internal Ramp Compensation
• Limited Duty Cycle to 50% (NCP1216A Only)
• Extremely Low No−Load Standby Power
• 500 mA Peak Current Capability
• Fixed Frequency Versions at 65 kHz, 100 kHz, 133 kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback