CY7C1460SV25-167AXC
CY7C1460SV25-167AXC CY7C1460SV25-167AXC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1460SV25-167AXC
CY7C1460SV25-167AXC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1460SV25-167AXC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray Alternate Packaging
Package-Case100-LQFP
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.375 V ~ 2.625 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x14)
Memory Capacity36M (1M x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed167MHz