1812AC223JAT1A
1812AC223JAT1A 1812AC223JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1812AC223JAT1A
1812AC223JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1812AC223JAT1A In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.022μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
DESCRIPTION
FEATURES
  • Single power supply: 2.4~3.3V
  • Low standby current at 3V, 1μA typ
  • Built-in envelope control circuit
  • 1Hz-8Hz programmable LED flash output
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback