LT6200IS6-10#TRPBF
Get Quote
Buy Now
LT6200IS6-10#TRPBF
LT6200IS6-10#TRPBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Instrumentation OpAmps
Manufacturer Part No: LT6200IS6-10#TRPBF In Stock
Contact us
ManufacturerYageo
Product CategoryInstrumentation Amplifier
CategoriesChip Resistor - Surface Mount
SeriesAF
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
Resistance226 kOhms
Tolerance±1%
Power-Watts0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Package-Case0805 (2012 Metric)
Supplier-Device-Package0805
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)