MLG0603P1N5BT000
MLG0603P1N5BT000 MLG0603P1N5BT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG0603P1N5BT000
MLG0603P1N5BT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG0603P1N5BT000 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG-P
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating800mA
Package-Case0201 (0603 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±0.1nH
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.5nH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor14 @ 500MHz
Self Resonant Frequency10GHz
Frequency-Test500MHz
Product Details
__
Overview of the MLG-Q, MLG-P Series
FEATURES
○ High Q type inductor for high-frequency circuits.
○ The 0402 Series has0.2 to 33nH, and the 0603 Series has 0.6 to 120nH.
○ 0.1n step inductance lineup.
○ Optimal configuration that greatly improves the Q to 800MHz or higher.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback