DEA252593BT-2074A3
DEA252593BT-2074A3 DEA252593BT-2074A3 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA252593BT-2074A3
DEA252593BT-2074A3 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA252593BT-2074A3 In Stock
ProductBand Pass Filters
TypeMultilayer Chip Band Pass Filter
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1008 (2520 metric)
Frequency2.593GHz Center
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range2496 MHz to 2690 MHz
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Filter-TypeBand Pass
Bandwidth194MHz
Height-Max0.039" (1.00mm)
Insertion-Loss1.7dB
Ripple0.2dB
Multilayer Chip Band Pass Filters
For Bluetooth & 2.4GHz W-LAN
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback