MA2J11200L
MA2J11200L MA2J11200L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA2J11200L
MA2J11200L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA2J11200L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMini2-F1
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr500nA @ 35V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.1V @ 200mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max40V
Current-Average-Rectified-Io200mA
Reverse-Recovery-Time-trr10ns
Capacitance-Vr-F4pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type
For switching
For wave detection
■ Features
• Low forward voltage VF, optimum for low voltage rectification
• Low VF type of MA3X704A (MA704A)
• Optimum for high frequency rectification because of its short reverse recovery time (trr)
• S-Mini type 2-pin package
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback