250R05L0R5AV4T
250R05L0R5AV4T 250R05L0R5AV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
250R05L0R5AV4T
250R05L0R5AV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 250R05L0R5AV4T In Stock
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance0.50pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.05pF
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
[ Johanson ]
SURFACE MOUNT MLCCS 10 - 200 VDC
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback