501R15W103KV4E
501R15W103KV4E 501R15W103KV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
501R15W103KV4E
501R15W103KV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 501R15W103KV4E In Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated500V
Size-Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.055" (1.40mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback