NLV32T-015J-PF
NLV32T-015J-PF NLV32T-015J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV32T-015J-PF
NLV32T-015J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV32T-015J-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PF
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Current-Rating450mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2.2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency15nH
DC resistance (DCR)160 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor19 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.1GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current450 mA
Maximum-DC-Resistance160 mOhms
Self-Resonant-Frequency2100 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum19
Product Details
__
Overview of the NLV Series
FEATURES
• Resin mold type wound inductor for standard circuits.
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
• Has excellent inductance temperature characteristics in the operating temperature range.
APPLICATION
• Vehicle accessories (car navigation systems, car audio, ETC)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback