KT3225F16369ACW28TA0
KT3225F16369ACW28TA0 KT3225F16369ACW28TA0 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KT3225F16369ACW28TA0
KT3225F16369ACW28TA0 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KT3225F16369ACW28TA0 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKT3225F, Kyocera
ProductTCXO
TypeTCXO
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.039" (1.00mm)
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency16.369MHz
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function-
Voltage-Supply2.8V
OutputClipped Sine Wave
Load-Capacitance10 pF
Supply Current2mA
Ratings-
Frequency-Stability±500ppb
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 30 C
Operating-Supply-Voltage2.8 V
Supply-Voltage-Max3.5 V
Supply-Voltage-Min1.7 V
Output-FormatSinewave
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback