MSS1246T-123MLC
MSS1246T-123MLC MSS1246T-123MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
MSS1246T-123MLC
MSS1246T-123MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: MSS1246T-123MLC In Stock
Product CategoryIC Chips
SeriesMSS1246T
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height4.8 mm
Length12.3 mm
Width12.3 mm
Tolerance20 %
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency12.3 uH
Part-#-AliasesMSS1246T-123MLB
Maximum-DC-Current3.65 A
Maximum-DC-Resistance43.3 mOhms
Self-Resonant-Frequency24 MHz
Core-MaterialFerrite
Description
Features
■ Single power supply can operate at 2.4 V through
6.0 V.
■ Current output can drive 8 ohm speaker with a
transistor.
■ The voice content can be separated to 32 sections.
■ Duration of each section can be different and is
multiples of 100 h.
■ Duration of sections with appended memory-less
mute is up to 21.8 seconds (20000h).
■ 3 straight trigger pins are provided TGA, TGB, TGC.
Each cross can access a sentence.
■ 4 x 4 matrix trigger crosses are provided by RW1-4,
K1-4. Each cross can access a sentence.
■ Each sentence is composed of one or more sections.
■ Lower key priority is provided for straight inputs
and matrix cross inputs.
■ Last key priority is provided for straight inputs.
■ First key priority is provided for 4x4 crosses.
■ Up to 512 table entries for all 32 sentences.
■ Auto ramp up / ramp down & sleep functions are
built in.
■ INT(interrupt) function is provided.
■ OKY function is provided optionally chipwise.
■ Play all OKY is provided optionally chipwise.
■ Random Play OKY is provided optionally chipwise.
■ Playnext OKY is provided optionally chipwise.
■ Continuous S.W.A.I. OKY is provided optionally
chipwise.
■ Home S.W.A.I. OKY is provided optionally chipwise.
■ 5 output pins are provided.
■ 20 ms debounce is provided.
■ Sink LED is provided. (Continue ...)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback