LQH32CN2R2M23L
LQH32CN2R2M23L LQH32CN2R2M23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32CN2R2M23L
LQH32CN2R2M23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32CN2R2M23L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32C_23
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating600mA
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.067" (1.70mm)
Test-Frequency-
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)169 mOhm Max
Q factor-
Self Resonant Frequency64MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current790 mA
Maximum-DC-Resistance0.097 Ohms
Self-Resonant-Frequency64 MHz
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback