C3216X7R1C225K/1.60
C3216X7R1C225K/1.60 C3216X7R1C225K/1.60 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C3216X7R1C225K/1.60
C3216X7R1C225K/1.60 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C3216X7R1C225K/1.60 In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback