ECS-F1EE336
ECS-F1EE336 ECS-F1EE336 - Brand New PANASONIC Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECS-F1EE336
ECS-F1EE336 - Brand New PANASONIC Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: ECS-F1EE336 In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesEF
TypeConformal Coated
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.492" (12.50mm)
Manufacturer-Size-CodeK
Product Details
__
[ ECS INC. ]
CLOCK OSCILLATOR
FEATURES
• 10 TTL output load
• Low cost
• Wide frequency range
• Industry standard footprint
• Resistance weld package
• 3.3V operation (optional)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback