CY62256LL-55SNXE
CY62256LL-55SNXE CY62256LL-55SNXE - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
CY62256LL-55SNXE
CY62256LL-55SNXE - Brand New Cypress Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: CY62256LL-55SNXE In Stock
• Temperature Ranges
— Commercial: 0°C to 70°C
— Industrial: –40°C to 85°C
— Automotive: –40°C to 125°C
• High speed: 55 ns and 70 ns
• Voltage range: 4.5V–5.5V operation
• Low active power (70 ns, LL version, Com’l and Ind’l)
— 275 mW (max.)
• CMOS for optimum speed/power
• Package available in a standard 450-mil-wide (300-mil
body width) 28-lead narrow SOIC, 28-lead TSOP-1,
28-lead reverse TSOP-1, and 600-mil 28-lead PDIP
packages
• Also available in Lead-free packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback