MEM1608D501RT001
MEM1608D501RT001 MEM1608D501RT001 - Brand New TDK Corporation EMI/RFI Filters
Get Quote
Buy Now
MEM1608D501RT001
MEM1608D501RT001 - Brand New TDK Corporation EMI/RFI Filters
Manufacturer Part No: MEM1608D501RT001 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: EMI/RFI Filters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryEMI/RFI Filters
SeriesMEM
TypeLow Pass
PackagingTape & Reel (TR)
Height0.028" (0.70mm)
Package-Case0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
TechnologyLC (T-Type)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Number-of-Channels1 Channel
Filter-Order2nd
Current200mA
Attenuation-Value-
Center Frequency500MHz (Cutoff)