3269W-1-105GLF
3269W-1-105GLF 3269W-1-105GLF - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3269W-1-105GLF
3269W-1-105GLF - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3269W-1-105GLF In Stock
Contact us
ManufacturerBourns Inc.
Product CategoryTrimmer Potentiometers
CategoriesTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot? 3269 - Sealed
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Resistance1 MOhms
Power-Watts0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Resistive-MaterialCermet
Mounting-TypeSurface Mount
Termination-StyleGull Wing
Size-DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.293" H (6.35mm x 4.32mm x 7.44mm)
**SV Microwave is a world leader in the RF/Microwave industry with over
**SV Microwave is committed to helping our customers meet their
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback