DSP10G-TR-E
DSP10G-TR-E DSP10G-TR-E - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
DSP10G-TR-E
DSP10G-TR-E - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: DSP10G-TR-E In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesDSP10G-TR-E
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseDO-219AA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package2-SHP
SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.1V @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Product Details
__
Power Rectifier
Features
• Facilitates automatic mounting and miniaturization in end products.
• Peak reverse voltage : VRM=600V.
• Average rectified current : IO=1.0A.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback