04023J0R5PBSTR
04023J0R5PBSTR 04023J0R5PBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
04023J0R5PBSTR
04023J0R5PBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Manufacturer Part No: 04023J0R5PBSTR In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance0.50pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance±0.02pF
Height-Seated-Max0.020" (0.50mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback