23BR100LFTR
23BR100LFTR 23BR100LFTR - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
23BR100LFTR
23BR100LFTR - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 23BR100LFTR In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series23
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleGull Wing
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.106" H (5.00mm x 4.50mm x 2.70mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms100
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback