02013J2R7BBSTR
02013J2R7BBSTR 02013J2R7BBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
02013J2R7BBSTR
02013J2R7BBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Manufacturer Part No: 02013J2R7BBSTR In Stock
SeriesAccu-P®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance2.7pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance±0.1pF
Height-Seated-Max0.011" (0.28mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback