EP4CE15F17I7N
EP4CE15F17I7N EP4CE15F17I7N - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Get Quote
Buy Now
EP4CE15F17I7N
EP4CE15F17I7N - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Manufacturer Part No: EP4CE15F17I7N In Stock
TradenameCyclone IV
Package-CaseFBGA-256
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply1.15 V ~ 1.25 V
Supplier-Device-Package256-FBGA (17x17)
IC Number of Gates-
Number-of-I-O165 I/O
Total-RAM-Bits516096 Bits
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage1 V to 1.2 V
Maximum-Operating-Frequency200 MHz
Input/output165 I/O
__
[ Altera ]
■ Protocol bridging applications for under 1.5 W total power
■ 150 mW per channel power consumption
■ Support for DDR2 SDRAM interfaces up to 200 MHz
■ Support for QDRII SRAM and DDR SDRAM up to 167 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback