43WR100LFTR
43WR100LFTR 43WR100LFTR - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
43WR100LFTR
43WR100LFTR - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 43WR100LFTR In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series43
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleJ Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionRectangular - 0.161" x 0.125" Face x 0.161" H (4.10mm x 3.18mm x 4.10mm)
Watt0.125W, 1/8W
Resistance-Ohms100
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns11 Turns
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback