PAF600F24-28/T
PAF600F24-28/T PAF600F24-28/T - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PAF600F24-28/T
PAF600F24-28/T - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PAF600F24-28/T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPAF600F
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Height0.5 in
Length4.6 in
Width2.4 in
Package-CaseFull Brick
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Size-Dimension4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max21.5A
Voltage-Input-Min19V
Voltage-Input-Max36V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Output-Power602 W
Voltage-Output-128V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.9
Power-Watts-Manufacture-Series600W
Dimensions4.6 in x 2.4 in x 0.5 in
Input-Voltage19 V to 36 V
Output-Voltage-Channel-128 V
Output-Current-Channel-121.5 A
Part-#-AliasesPAF600F2428/T
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback