NLV25T-330J-PF
NLV25T-330J-PF NLV25T-330J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV25T-330J-PF
NLV25T-330J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV25T-330J-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PF
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000882 oz
Current-Rating110mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)7.1 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor25 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current110 mA
Maximum-DC-Resistance7.1 Ohms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum25
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback