251R14S6R2CV4T
251R14S6R2CV4T 251R14S6R2CV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
251R14S6R2CV4T
251R14S6R2CV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 251R14S6R2CV4T In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance6.2pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.25pF
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.89mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback