93PR100KLF
93PR100KLF 93PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
93PR100KLF
93PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 93PR100KLF Out of Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series93
PackagingBulk
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionRound - 0.500" Dia x 0.250" H (12.70mm x 6.35mm)
Watt1W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback